Planowanie zwiększy szansę na to, że rok 2017 będzie w Twoim życiu czasem spektakularnych zmian.
Planowanie zwiększy szansę na to, że rok 2017
będzie w Twoim życiu czasem spektakularnych zmian.

Nowy Rok zawsze sprzyja robieniu postanowień.

1 stycznia to dla wielu z nas doskonała okazja, żeby zastanowić się nad tym co chcielibyśmy w swoim życiu zmienić. Wyznaczamy sobie ambitne cele, a następnie zapominamy o nich już po kilku dniach.

W minionym roku, na stronie Forbes’a pojawiło się ciekawe zestawienie noworocznych postanowień znanych ludzi biznesu. Arianna Huffington (Huffington Post) na przykład zdecydowała, że będzie czytać więcej dla przyjemności, a Mark Zuckerberg (Facebook) zaczął uczyć się języka mandaryńskiego. Co zrobić, żeby nasze postanowienia nie były jedynie „pobożnymi życzeniami”?

Zacznij od planowania.

Okres po świąteczny to doskonały moment, żeby zastanowić się nad tym co chcielibyśmy zmienić w ciągu najbliższych miesięcy. Jak często podkreślamy, nie da się z sukcesem i w odpowiednim czasie zrealizować projektu bez wcześniejszego zaplanowania. Może 2017 to rok, w którym znajdziesz czas na siłownię, zapiszesz się na hiszpański, zdobędziesz nowe umiejętności. To wszystko osiągniesz jedynie starając się tak optymalnie wykorzystywać swój czas.

Co z Twoją firmą?

Zanim wrócisz do pracy, warto pomyśleć jak chciałabyś, żeby Twoja firma wyglądała za rok. Jaki wynik chcesz uzyskać? Podbić nowy rynek, stworzyć kolejny produkt, wzmocnić pozycję?

Oto 5 kroków jakie powinieneś zrobić, żeby dobrze rozpocząć 2017 rok:

  1. Zapisz 3 najważniejsze cele jakie chcesz osiągnąć w nadchodzącym roku. Ważne, żeby były do osiągnięcia w ciągu 12 miesięcy.
  2. Zastanów się nad organizacją i zarządzaniem zadaniami w Twojej firmie. Może warto poukładać Twój zespół tak, żebyś miał więcej czasu. Czy aby na pewno, musisz tyle obowiązków brać na siebie?
  3. Przeanalizuj dostępne dane. Udoskonalanie powinniśmy zacząć od określenia co robimy źle.
    Pozwoli nam to znaleźć „miejsca” w firmie, które przynoszą straty, nad których efektywnością musimy popracować, lub które trzeba doinwestować, ponieważ rodzą nadzieję na duże zyski.
  4. Zbierz opinię. Zacznij rok od spotkania ze swoimi pracownikami. Razem wejdźcie w ten nowy etap. Może powiedzą Ci o Twojej firmie coś czego Ty sam o niej nie wiesz?
  5. Spójrz szerzej i nie bój się stawiać ambitnych wyzwań! Wszystko jest możliwe :-)
Wesołych Świąt i efektywnego Nowego Roku,
życzy Zespół StartStop